Röviden: a francia haditengerészet számára tervezett, amerikai és francia gyártmányú bombák és rakéták szállítására is képes utolsó sorozatgyártott Corsair. Hé, harckocsizók! Milyen ott lent?
A második világháború vége után a Chance Vought repülőgépgyártó folytatta a haditengerészeti vadászbombázójuk, a Corsairek tökéletesítését. A Corsair vadászrepülők a háború során már bizonyították kiválóságukat mint csapásmérő repülőgépek, ám a Chance Vought mérnökei szerették volna fejleszteni a repülőgép szárazföldi célpontok kis magasságban való megsemmisítésének képességét.
A koreai háború során AU-1 típusú csapásmérő repülőgépek (F4U-6-osok) álltak szolgálatba az Amerikai Egyesült Államok Tengerészgyalogsága oldalán, melyek fejlesztett pilonjaiknak köszönhetően még több fegyverzet szállítására voltak képesek. Az AU-1 kiadása után nem sokkal a Chance Vought megrendelést kapott Franciaországtól ezen repülőgép-hordozó bázisú vadászrepülőkre. A megrendelés teljesítése során AU-1, valamint az F4U-4 motorjával felszerelt AU-1 típusú gépeket szállítottak le.
Háttérkép letöltése: 1280×1024 1920×1080 2560×1440
Az új vadászrepülők az F4U-7 elnevezést kapták, majd 1953-ban az Egyesült Államok megkezdte a leszállításukat Franciaországnak. Az F4U-7 Corsair volt az utolsó sorozatgyártott változata ezen hihetetlen haditengerészeti repülőgépnek, mely részt vett harcokban Francia Indokínában, Algériában és a szuezi válság során is.
Sztenderd amerikai fegyverzete mellett a franciák felszerelték az F4U-7-eseket saját, műanyag tartókba helyezett SNEB nem irányított rakétáikkal, T-10 típusú rakétáikkal és 100 kg-os bombáikból 10 darabbal.
A War Thunderben az F4U-7 a francia légierő fejlesztési fájának része lesz. Műszaki jellemzői gyakorlatilag megegyeznek az F4U-4B-vel, így ide tartozik a kiváló sebesség és emelkedési sebesség, fürge manőverezőképesség és a négy darab 20 milliméteres gépágyú bőséges lőszerrel.
A fő különbség az F4U-7 és az F4Z-4B között az, hogy az F4U-7 függesztményekre erősített fegyverzet széles körű választékával rendelkezik. A sztenderd fegyverzet (10 darab HVAR rakéta és 10×250 font, 4×500 font vagy 3×1000 font bomba) francia gyártmányú, sugárhajtóműves repülőgépeken is használt fegyverzettel van kiegészítve: akár 114 darab SNEB típusú nem irányított rakéta, szárnyanként öt konzolos tartóba helyezett T-10 típusú nem irányított rakéta és 10×100 kg bomba.